Proč je důležité pravidelné čištění a odličování pleti?

Chcete-li, aby vaše pleť působila svěže a také dobře fungovala, věnujte denně několik minut poctivému čištění. Pravidelné a důkladné čištění a odličování pleti nabízí až 40% šanci pro celkové zlepšení stavu pleti. Neznamená to, že si budete obličej drhnout kartáčkem nebo ho mýt každé ráno a večer pod tekoucí vodou, která pleť zbytečně vysušuje.
Na povrchu kůže se neustále vytváří kožní film. Tvoří jej odumřelé kožní buňky, maz a pot a během dne se na něj ještě nachytávají prach, pyl a veškeré nečistoty z vnějšího prostředí. Nečistoty, které na pleti zůstávají, oxidují a mohou zapříčinit vznik podráždění, ucpávaní pórů či různé zánětlivé reakce. Navíc se na pleť nanášejí různá líčidla – make-upy, pudry, oční stíny, řasenka… Veškeré nečistoty a zbytky líčidel je důležité odstranit důkladným odlíčením a čištěním.
Čištění pleti je naprostý základ v péči o pleť. Pokud pokožka není správně vyčištěná, póry jsou ucpané a není možné, aby se aktivní látky z kosmetických přípravků dostaly hlouběji do pleti. Můžete používat ten nejlepší a nejúčinnější krém, ale bez správného čištění vám to nebude nic platné, neboť se aktivní látky z kosmetických přípravků do jednotlivých vrstev pokožky prostě nedostanou.
Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně „dýchat“ a odpočívat, ale také vstřebávat pečující přípravky.

Jak správně čistit pleť?

Nejlepší čisticí prostředek je takový, který zbaví vaši pleť veškerých nečistot, nezničí kožní lipidy a zanechá ji hydratovanou, svěží a bez zanesených pórů. Pouze vyčištěná pleť je připravena správně a efektivně vstřebávat účinné látky z kosmetických sér a regeneračních krémů.
Čisticí přípravky v podobě čistících masek nanášejte na obličej nejlépe bříšky prstů. Krouživými pohyby od středu obličeje nahoru a do stran a je vmasírujte do pleti, kde je nechte chvíli působit, aby se lépe uvolnila líčidla i nečistoty, které ulpěly na obličeji během dne. Masírováním se pleť prokrví a uvolní se póry. Vlhkým vatovým tamponem nebo houbičkou potom přípravky jemně odstraňujte, dokud nezůstane tampon zcela čistý. Až poté je vhodné aplikovat pleťovou kosmetiku.

Jaké volit přípravky na čištění?

Z našeho sortimentu doporučujeme vřele Etani hydratační odličovací pěnu, která je vhodná ke každodennímu odlíčení, umytí a hloubkovému vyčištění pleti.

 

Pokud chcete dopřát pleti opravdové profesionální ošetření, doporučujeme ULTRAZVUKOVOU ŠPACHTLI MAGIC SCRUB. Multifunkční, profesionální, certifikovaná, bezkabelová ultrazvuková špachtle Magic Scrub nabízí funkce ultrazvuk, LED světlo, Ion+, Ion-, zažehlování. Určeno k hloubkovému čištění a omlazení pleti. Oblíbený přístroj kosmetických salonů.

ULTRAZVUKOVÁ ŠPACHTLE MAGIC SCRUB

A jak svou pleť čistíte Vy?

Napište nám do formuláře pod článkem a podělte se tak se svými osobními triky i s ostatními ženami.