Koenzym Q10 koncentrátKoenzym Q10 je silný antioxidant, který se nachází téměř ve všech buňkách v těle, nazývá se také ubichinon. Podporuje dostatek energie a dodání kyslíku do všech orgánů v těle. Koenzym Q10, také označován jako vitamin Q, je produkován v lidském těle, ale jeho koncentrace přirozeně s věkem klesá.

Velké využití koenzymu Q10 je také v případě kosmetických produktů, které pomáhají regenerovat pokožku, dodat jí svěžest, vyhladit vrásky. Q10 výrazně podporuje právě elasticitu pleti. Jedná se o žluto-oranžový zázrak s blahodárnými účinky. Ano, právě dostatečné žluté až oranžové zabarvení určuje přítomnost koenzymu Q10 v přípravcích.

Účinky koenzymu Q10 na pleť

Jedná se o jeden z nejvíce přítomných fyziologických antioxidantů v kůži a je velmi účinný v anti-age léčbě. Z fyziologického hlediska je tento enzym přítomen ve všech buňkách v našem těle, kde hraje důležitou roli v metabolismu. Na úrovni pokožky tato malá molekula podporuje obnovu buněk a zvyšuje jas pokožky. Navíc zlepšuje konzistenci pokožky tím, že podporuje novou tvorbu kolagenu. V krémech proti stárnutí je koenzym Q10 převážně jako antioxidant.

Lokální použití koenzymu Q10 posiluje přirozený obranný mechanismus proti škodlivým účinkům volných radikálů, pracující v součinnosti s dalšími složkami, jako je vitamin E a C. Koenzym Q10 je tedy vynikajícím spojencem při udržování elasticity tkání a předcházení tvorbě příznaků stárnutí pokožky.

Množství koenzymu Q10 v těle s přibývajícím věkem ubývá. Může za to také nekvalitní dieta, podvýživa nebo po farmakoterapie. Užívání potravinových doplňků s koenzymem Q10 doporučujeme proti únavě, stresu, slabosti, pro podporu imunity nebo svalové regenerace. Obecně je koenzym Q10 v kosmetice velmi dobře snášen i citlivou pokožkou. Je to z toho důvodu, že se jedná o přirozenou látku pro naše tělo. Působí jako ochranný filtr a dokonce pomáhá tlumit příznaky lupenky.

 Zdroje koenzymu Q10

Q10 můžeme přijímat nejen z doplňků stravy, použitím kosmetiky, ale také z potravy.

Koncentrát koenzym Q10Příjem koenzymu Q10 v potravinách

Hlavními zdroji koenzymu Q10 jsou tučné ryby (losos, tuňák), maso z orgánů (játra) a celá zrna. Bohaté na koenzym jsou zejména sardinky a makrely, sója, špenát, pšeničné klíčky, sušené ovoce a rostlinné oleje.

Golden Time koenzym Q10 jako účinný koncentrát

Koncentrát Q10 od značky GOLDEN TIME je speciálně navržené sérum proti stárnutí pleti. Známkou přítomnosti dostatečně vysoké koncentrace Q10 koenzymu v séru je především výrazná žluto-oranžová barva. Koncentrát Golden Time je navíc vyroben ze 2 druhů koenzymů Q10 (DSM Q10 a Rovisome Q10), jejíž kombinace zesiluje jednotlivé účinky. Díky této kombinace se jedná o jeden z nejsilnějších koncentrátů Q10, který je dostupný na našem trhu.

Studie o koenzymu Q10

Koenzym Q10 je klíčovým prvkem, který může pomoci při zvládání určitých onemocnění. Zejména srdečních chorob, díky své ústřední roli při výrobě energie v buňkách. Dále je důležitý v přítomnosti některých chronických onemocnění, kardiovaskulární onemocnění nebo neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova nemoc, diabetes a rakovina.

Kromě srdeční a kardiovaskulárních onemocnění, je vitamín Q10 cenný také pro ty, kteří trpí migrénou. Některé studie odhalily, že u mnoha pacientů s chronickou migrény jsou uvedeny nižší než normální hladiny této molekuly. Předpokládá se, že jeho nedostatek vede ke snížení produkce energie a toto je jeden z možných faktorů, které vyvolávají kaskádu reakcí vedoucích k bolestivým příznakům.

Neměli bychom však zaměňovat takzvaný deficit koenzymu Q10 s dědičným mitochondriálním onemocněním, které je naštěstí vzácné, příznaky se obvykle objevují v dětství. Dochází k němu v důsledku mutací některých genů podílejících se na syntéze koenzymu.