Pokud toužíte po mladistvé pleti s minimem nedokonalostí, je důležité věnovat zvýšenou pozornost správnému a pravidelnému čištění pleti. Kvalitní kosmetika je úžasným pomocníkem v péči o krásu, ovšem ani ty nejlepší přípravky nebudou mít dokonalý efekt, pokud je budete nanášet na znečištěnou pleť. Důkladné čištění pleti je totiž klíčem ke krásné tváři.

Proč je čištění pleti důležité?

Hektický životní styl, znečištěný městský vzduch, špatně zvolená kosmetika, stres, nevhodná strava. To vše ovlivňuje zdraví a kvalitu pleti, která rychle ztrácí svou přirozenou pružnost a správnému čištění pleti. Jestliže nechcete svou pleť vystavit rychlejšímu stárnutí a napomáhat tvorbě vrásek, je na čase něco změnit – naučit se pleť efektivně čistit. Odměnou za pravidelnou péči vám bude svěží, mladistvá a rozzářená pleť.

Je však důležité ujasnit si, jaký je rozdíl mezi povrchovým a hloubkovým čištěním pleti. Zatímco povrchové čištění odstraňuje vnější nečistoty,které na pokožce ulpí během dne, hloubkové čištění zbavuje pleť nečistot usazených uvnitř pokožky. Vysušená šupinatá či naopak mastná pokožka, zarudlé flíčky v obličeji nebo dokonce akné, je to známka toho, že nevěnujete dostatečnou pozornost

Povrchové čištění pleti

Povrchové čištění  pleti je základem v péči o pleť a mělo by být každodenním rituálem všech žen, které touží po zdravě vypadající pleti. Nejen večer, ale i ráno. Pro povrchové čištění je důležité zvolit druh kosmetiky, který vám vyhovuje. Vůbec nejlepší jsou přírodní a neparfémované produkty bez obsahu alkoholu, které nikterak nedráždí pokožku a jsou vhodné i pro citlivou pleť. Jak a které přípravky pro povrchové čištění pleti používat?

  • Pleťové mléko: odstraňuje nečistoty rozpustné v tucích a je vhodné na důkladné večerní čištění pleti. Pleťové mléko nanášejte na pokožku prsty, jemně jej vmasírujte a zbytek, který se nevstřebá, odstraňte teplým vlhkým ručníkem.
  • Pleťová voda/tonikum: vyčistí pokožku od složek rozpustných ve vodě a připraví ji na nanesení dalších přípravků. Tento druh pečující kosmetiky je vhodný na dočištění pleti po ošetření pleťovým mlékem.
  • Micelární voda: je univerzální pomocník při čištění pleti v případě, že nemáte čas na zdlouhavé procedury. Její nespornou výhodou je, že se hodí pro všechny typy pleti a funguje jako čistící i odličovací pomocník v jednom. Stačí ji pouze nanést na vatový tamponek a jemnými tahy od středu obličeje směrem ven zbavit tvář nečistot.

Hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění je nejžádanější procedurou v péči o pleť, která potěší každou pokožku. To, že si vaše pleť žádá hloubkové čištění, poznáte pomocí jasných signálů, mezi které patří akné, ucpávání pórů, mastná či příliš vysušená pleť, skvrny na obličeji i černé tečky. Jak správně postupovat během hloubkového čištění?

  • Hloubkové čištění by mělo vždy začínat odstraněním povrchových nečistot pomocí pleťového mléka, tonika nebo micelární vody.
  • V druhé fázi čistění je nutné sáhnout po peelingu nebo speciální kyslíkové masce, které pečlivě odstraní odumřelé buňky, prokrví pokožku a nastartuje regeneraci pleti.
  • Pleť je poté nutné znovu očistit a připravit na aplikaci pleťové masky, kterou používejte ideálně jednou týdně. Pleťová maska pokožku krásně změkčí a nasaje maz i nečistoty hluboko z pórů. U aknózní pleti je možné ošetření kyselinkami, třeba kyselinou mandlovou či hyaluronovou, které pleť zjemní, odstraní a rozpustí nečistoty z pórů a také potěší svým protizánětlivým účinkem.

  • Podle stavu pleti je důležité provést mechanické odstranění nečistot (uvolnění komedonů) nebo sáhnout po ultrazvukové špachtli, které úžasně funguje ve spojení s kvalitním pleťovým přípravkem. Ultrazvuková špachtle vám dopřeje luxusní ošetření jako z kosmetického salonu.

Velkým pomocníkem je nepochybně profesionální ultrazvuková špachtle ETANI Magic Scrub, která šetrně čistí pleť do hloubky a výrazně zlepšuje vstřebávání pleťových sér, koncentrátů, olejů i krému do pokožky.

  • Následně stačí vmasírovat do pleti kvalitní krém, který pokožku zklidní, vyživí a dopřeje ji hodnotnou hydrataci.


Ilustrační foto – Zdroj: Freepik