Oční okolí je velice specifická partie obličeje, a proto by měla být i odlišná péče o pokožku v oblasti očí. Pleťové krémy jsou na pleť, oční krémy a gely pak na oční okolí. Nezapomínejte, že vrásky v oblasti očí prozradí váš věk. Věřte, že speciální produkty vyvinuté pro péči o oči mají smysl a svůj důvod.

Tento článek jsme vytvořili na základě nejčastějších dotazů, které nám posíláte. Zkusíme Vám na tyto otázky odpovědět, abyste si dokázali udělat vlastní představu o tom, zda je opravdu nutné investovat do kvalitního očního krému či gelu.

Proč by se měl na oční okolí používat jiný krém než v ostatních partiích obličeje?

Základní odlišnost této obličejové partie spočívá ve skutečnosti, že pokožka je zde až desetkrát tenčí a nemá téměř žádné mazové žlázky. Tyto dva fakty ji odlišují a činí tak specifickou i co se týče péče. Právě z těchto důvodů vznikají oční krémy a gely, které byly navrženy pro nejšetrnější péči.

Často děláme chybu již při odličování, použijeme-li stejný prostředek na odstranění make-upu na obličeji i k odlíčení očního okolí. K odlíčení velmi citlivého očního okolí musíme zvolit hypoalergenní a nekomedogenní produkt. Vhodný je nemastný gelový produkt, který neobsahuje alkohol, mýdlo ani parfemaci.

Samotné oční krémy jsou vyvinuty přímo pro delikátní a tenkou vrstvu kůže v okolí očí. Naopak běžný pleťový krém, který je určený na ošetření obličeje, by mohl tuto citlivou oblast podráždit nebo způsobit pálení. Toto podráždění vzniká reakcí na parfemace, alergeny nebo látky, které zvyšují senzibilitu pleti. Nezapomínejte, že pleťové krémy nejsou vyvinuty pro péči o oční okolí, neboť i kosmetické firmy vědí, že by neměly být používány na oční péči.

Proč vznikají kolem očí vrásky již v mladším věku (25+ let)?

Jak bylo zmíněno výše, pokožka kolem očí je velice jemná a tenká a tudíž se na ní mnohem rychleji projevují známky stárnutí i jemné vrásky. Zároveň je v oblasti očí mnoho mimických svalů, které jsou jednou z hlavních příčin vrásek kolem očí.


Krém na oči

Opravdu je oční krém tak důležitý? Je nutné do něj investovat?

Není žádným tajemstvím, že pokud má mladá dívka kolem očí vrásky, okolí jí typuje vyšší věk. A to je možná ten hlavní důvod, proč byste měli zvážit koupi speciálního očního krému, gelu a začít se očnímu okolí více věnovat. Oční krémy či gely obsahují vždy řadu aktivních látek, které jsou optimalizovány právě pro tuto specifickou zónu. Tyto látky pokožku zvláčňují, hydratují, vyživují a navíc zpevňují. Celkový výsledek je pak směřován k redukci vrásek a posílení pleti v oblasti očí. V ostatních partiích obličeje si vystačíte s výživným a hydratačním krémem, ale specifickou péči o oční okolí je třeba zahájit již kolem 25ti let, aby se předcházelo rychlému stárnutí.


Gel na kruhy pod očima

Na co se zaměřit při výběru očního krému či gelu?

Důležitým faktorem při výběru vhodného očního krému nebo gelu je konkrétní obsah účinných látek. Oční okolí potřebuje kromě hydratace také dobrou výživu. Ideální kombinací hydratace a výživy jsou výtažky z mořských řas. Ty prokazatelně zpomalují stárnutí pleti, chrání její buňky a zároveň stimulují produkci tzv. fibroblastů, čím podporují syntézu kolagenu a elastinu v pleti. Díky tomu je pleť pevnější, pružnější a vrásky redukovány. Je dobré, když krémy či gely obsahují navíc přírodní oleje (sezamový, avokádový, jojobový apod.), díky tomu se dobře vstřebávají a pleť je po nich krásně jemná a hladká. Je vhodné, když produkty pro oční péči obsahují i řadu vitamínů a antioxidantů.


Jak správně vybrat vhodný produkt pro péči o oční okolí?

Pokud řešíte vrásky, měli byste svou pozornost zaměřit na kyselinu hyaluronovou, kolagen, peptidy, koenzym Q10, vitamin E a C, bioflavonoidy nebo přesličku. Tyto složky jsou schopny vypnout pleť, zpevnit oční okolí, vyplňovat vrásky, vyživit a stimulovat produkci kolagenu i elastinu.

V případě, že trpíte váčky a otoky pod očima, budete potřebovat krém s obsahem kofeinu, pupečníku asijského, jírovce či extrakt z kořene arniky a lopuchu. Výtažky z těchto rostlin jsou schopny podpořit krevní oběh a odbourat otoky a zadržovanou vodu, neboť napomáhají mikrocirkulaci v této oblasti. Zároveň stahují rozšířené cévky a působí tak okamžitě.

Trápí vás tmavé kruhy pod očima? Příčiny mohou být dány geneticky, stresem, únavou či zvýšenou lokální pigmentací. Se stresem a únavou vám pomůže relaxace a dostatek spánku. S pigmentací a genetickou dispozicí pak vitamín C, který dokáže šetrně vybělit tmavé zabarvení kůže a projasnit tak oční okolí k nepoznání. Extrakty z kořene arniky či lopuchu pak podporují mikrocirkulaci, stahují rozšířené cévky a podporují metabolismus dané zóny.

Před nanesením gelu na oči a výsledek poté

Před nanesením gelu na oči a výsledek poté

Co doporučuje kosmetická poradkyně ETANI?

O oční okolí pečujte již od věku cca 25 let. Péče o oční okolí by měla být pravidelná a to ráno i večer. (Mrkněte na Péče o oční okolí)

Značka ETANI pro péči o oční okolí vyvinula a nabízí hned dva produkty. Gel na kruhy a otoky pod očima ETANI, který byl speciálně navržen pro otoky a černé kruhy v oblasti očního okolí.

Tento jemný a zároveň velice účinný oční gel obsahuje tři specializované aktivní složky: výtažky z mořských řas, které zpomalují stárnutí buněk a podporují hydrataci, extrakt z arniky a lopuchu pro zmírnění otoků a vitamín C, který redukuje tmavé kruhy pod očima. Zároveň obsahuje přírodní kolagen, díky němuž efektivně redukuje vrásky a zpevňuje oční okolí.

Druhý produkt, ETANI Intenzivní oční krém, je určen na jemné až středně hluboké vrásky. Tento šetrný krém se silným účinkem je obohacen o kyselinu hyaluronovou, která hloubkově hydratuje a vypíná jemné mimické vrásky. Zároveň tento oční krém obsahuje přírodní oleje z jojoby, sezamu a avokáda i vitamín E pro lepší regeneraci a revitalizaci buněk pleti.


RECENZE NAŠÍ SPOKOJENÉ ZÁKAZNICE BÁRY
Oční gel ETANI na kruhy a otoky je pro mě naprostá jednička v péči o oční okolí. Trpím na hypofunkci štítné žlázy a někdy mívám po ránu oteklá oční víčka. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet tento oční gel a ani jsem nedoufala, že by mohl opravdu fungovat. Před spaním jsem nanesla tenkou vrstvu gelu na horní víčka a lehkými krouživými pohyby vmasírovala do pokožky. Ráno jsem se nestačila divit! Oční okolí bylo vypnuté a po otoku ani památka. Za sebe mohu jen doporučit.

RECENZE NAŠÍ SPOKOJENÉ ZÁKAZNICE HELENY
Oční krém ETANI je bezvadný!! Už objednávám poněkolikáté,velká spokojenost. Oči nedráždí, příjemně se roztírá… a funguje!