Naše kosmetička není jen kosmetičkou, ale i odbornicí na složení kosmetických produktů. Minulý měsíc absolvovala další z řady kosmetických seminářů. Co všechno se dozvěděla a co byste možná měli vědět i vy si přečtěte v následujícím článku psaným naší kosmetičkou Bárou.


Průběžné rozšiřování znalostí v oblasti kosmetiky pro mě bylo a je nedílnou součástí mé práce. Domnívám se, že každá kosmetička, která ke své profesi přistupuje zodpovědně a bere ji také jako svůj koníček, se ráda vzdělává a rozšiřuje obzory i znalosti. Proto je pro mě každý zajímavý kosmetický seminář výzvou a velkým přínosem.

Absolvovala jsem odborný seminář s názvem „Kosmetické ingredience“. Školení pořádala vzdělávací instituce Inspiring Beauty academy a probíhalo v nových prostorách budovy
Meteor.

Na tento kurz jsem se přihlásila se záměrem rozšířit svůj přehled o ingrediencích kosmetických produktů a také jsem chtěla získat hlubší pochopení složení přípravků, které nabízíme.

Hned jak jsem vstoupila do místnosti, dýchla na mě pozitivní a přátelská atmosféra. Ve školícím sále již bylo připraveno občerstvení a velice milé lektorky, které nejen mě, ale všechny účastníky přátelsky uvítaly. Seminář probíhal celý den a byl výborný. Dovolte mi vám v krátkosti představit zajímavá témata a trošku přiblížit celý průběh dne.Eva_Rindlova

Jako hlavní přednášející prováděla posluchačky celým programem  chemická specialistka Ing. Eva Ringlová, absolventka oboru Technologie tuků, detergentů a kosmetiky na Technologické fakultě University Tomáše Bati ve Zlíně, která se v tomto oboru dále vzdělávala rovněž ve Švédsku. Z mého pohledu účastnice a kosmetičky byly znalosti paní Ringlové neuvěřitelné a považuji ji za opravdovou odbornici.

Věnovali jsme se zejména alergiím, konzervantům, parabenům, éterickým a minerálním olejům, tenzidům a dalším účinným látkám jako jsou ceramidy, liposomy, vitaminy, tuky a oleje.

Všechny zmíněné složky mohou být obsaženy v kosmetických přípravcích, které běžně používáme a které mohou pleti prospět, ale také velmi uškodit. Například minerální oleje snižují ztrátu vlhkosti až o 90 %, ale zároveň ucpávají póry a způsobují úbytek lipidů v pokožce. Tvoří na pokožce nepropustný film, který omezí vlastní tvorbu nezbytných lipidů. To vede ke ztenčování pokožky a tzv. Labello efektu.

Dalším zajímavým tématem, které jsme na semináři probírali, jsou alergie: Jak předcházet kontaktní dermatitidě a co ji nejčastěji způsobuje. Nejčastějším spouštěčem kontaktní dermatitidy jsou exogenní látky, tzv. alergeny, nejčastěji tenzidy, konzervanty a parfemace. V tomto ohledu lze výrobcům kosmetiky doporučit maximální využití látek, které se v pleti přirozeně vyskytují.Research and experiments

Běžný spotřebitel se ve stále nových kouzlech kosmetického průmyslu vyzná sám jen stěží. Proto je velmi důležité, umět se o těchto věcech poradit se svojí kosmetickou poradkyní či kosmetičkou. Předejdete tak mnoha komplikacím, které by mohl vyvolat neodborný výběr kosmetického přípravku.

Program byl velmi bohatý a nebudu jej proto popisovat do všech podrobností. Mezi nejobtížnější části lze jistě zařadit výklad chemických vzorců a krkolomných názvů chemických sloučenin. Je jich opravdu hodně. Zkuste se někdy podívat na obal svého oblíbeného kosmetického přípravku. Možná vás udiví, kolik různých ingrediencí obsahuje a pod jakými názvy se ukrývají. Tuto látku nebylo možné plně zvládnout v rámci jednodenního školení, a proto jsem si na semináři zakoupila knihu s názvem „Posouzení obsahových látek v kosmetice na základě označení INCI“. Ta mi bude věrným pomocníkem v našem salonu.

Každé probírané téma by si ovšem zasloužilo samostatnou přednášku, která by mohla trvat několik hodin. Jednotlivá témata jsme otevíraly jako Pandořinu skříňku. S velkou zvědavostí, ale také s obavami, zda danému tématu budeme dostatečně rozumět. Informací bylo opravdu hodně.

Máte dotazy ohledně složení kosmetiky a nedaří se vám v této oblasti zorientovat? Napadají vás některé ingredience a rádi byste znali jejich vliv na pleť? Nebo jste velké či začínající kosmetické studio a rozhodujete se, jaká kosmetika odpovídá podle složení vašim představám?

Neváhejte se na mě jakkoli obrátit. Jsem vám k dispozici v poradně, na telefonu +420 739 610 850  a emailu obchod@etani.cz a nebo mě přijďte navštívit přímo do prezentačního salonu ETANI na Praze 5, ochotně se s vámi o veškeré své znalosti podělím.

Na závěr bych chtěla prostřednictvím tohoto článku poděkovat specialistům institutu Inspiring Beauty, že takovéto semináře, kde nejde jen o propagaci určité kosmetické firmy či značky, pořádají. Mé díky patří také panu Kameníčkovi, majiteli kosmetické značky ETANI, který mi umožnil tento seminář absolvovat a průběžně rozvíjet můj odborný profil. Jde o nedílnou součást naší strategie a o důsledné zvyšování kvality služeb poskytovaných našim zákazníkům.

Kdo je naše kosmetička?

Barbora Němcová se kosmetice věnuje již 8 let. Studovala nejen v Čechách, ale i v Itálii v Bergamu na prestižní škole pro kosmetičky Scuola Internazionale di Estetica Locatelli. Pracovala řadu let v kosmetických salónech a jeden z nich dokonce i vlastnila.

A co ji na její profesi, která je i jejím koníčkem nejvíc baví? „Kosmetika a kosmetická péče dokáže lidem udělat radost a zlepšit den. Sami vidí ten rozdíl, když používají vhodnou kosmetiku a vracejí se spokojeni a nadšeni. A já mám díky nim radost, že moje znalosti a přístup mají smysl. Ač je to zažité klišé, krásná zdravá pleť je odrazem niterního zdraví.“ říká s úsměvem na rtech Bára.

Součástí týmu ETANI se stala v roce 2016 a je to právě ona, kdo je u nás největším expertem na kosmetické produkty i kosmetickou péči včetně té salónní. Můžete se s ní setkat v našem prezentačním kosmetickém salonu, kde vám zdarma udělá diagnostiku pleti a kosmetické poradenství. Pokud si zavoláte nebo napíšete o radu nebo objednávku, bude to právě Bára, která se o vás postará, poradí vám nebo vše ochotně vyřídí.

certifik